מדוע דורך החתול במקום ברגליו הקדמיות כשהוא יושב עליך?

 
 

 

 

 

 

כל בעלי החתולים מכירים תופעה זו , המתחילה כשהחתול מזנק למעלה ומתמקם בזהירות בחיקם. לאחר הפוגה קצרה הוא מתחיל ללחוץ כלפי מטה , תחילה ברגל קדמית אחת ואחר כך בשנייה, כשהוא עובר מרגל לרגל בתנועת לישה או רמיסה קצבית. הקצב הוא איטי ונחוש כאילו שהחתול מודד זמן בהילוך איטי.כאשר עוצמת הפעולה מתגברת אפשר לחוש בדקירת הציפורניים. בשלב זה בעל החתול בדרך כלל מתעצבן ומגרש את החתול , או מרים אותו בעדינות ומניח אותו על הרצפה. החתול נסער בעליל מדחייה זו והבעלים מתרעמים לא פחות כשהם מסלקים מעצמם כמה שערות חתול ומגלים שהחתול הזיל ריר בזמן שדרך במקום. מה פירושו של כל זה?

כדי לגלות את התשובה יש להתבונן בגורים כשהם ניזונים מפטמת האם.שם אפשר לראות את אותה פעולה בדיוק , כשכפותיו הזעירות של הגור לשות בעוז את בטנה של האם. אלה התנועות הממריצות את זרימת החלב אל הפטמה , והזלת הריר היא חלק מן הציפייה הלהוטה למזון ערב לחיך. את מה שקורה שחתול בוגר דורך על חיק בעליו יש לפרש לפיכך כגילוי של התנהגות תינוקית. כאשר בעל החתול יושב בתנוחה רגועה הוא משדר לחתול ככל הנראה אותות האומרים לחתול " אני אמך השוכבת בשקט ומוכנה לך להניק אותך" בתגובה חוזר החתול הבוגר לימי ינקותו וכורע עליך כשהוא מגרגר בסיפוק ומחקה את התנועות הממריצות את  זרימת החלב.

מבחינתו של  החתול זהו רגע חמים ואוהב , וסילוקו על ידי בעליו ודאי תמוה מאד בעיניו . שום אמא חתולה טובה לא הייתה מתנהגת בצורה שלילית כזאת . 

 

 

ממשנתו של דסמונד מוריס                                                     

"על חתולים ואנשים"

 

 

 

 

גרסה להדפסהגרסה להדפסה      שליחה לחברשליחה לחבר      
 
 

 

רמת השרון                                                                         רעננה

 

אוסישקין 96, טל' 03-5406398                                          הטייסים 1, טל'  09-7603562

בוקר      א'-ו'          10-13                                                        לפי תאום

אחה"צ   א' ג' ה'      16-19       

  
    
             דוא"ל:  vet@amirsegal.co.il                                                    דף הפייסבוק